WycieczkiENG

Wycieczki

Zerknij na to jakie wycieczki organizuje.

Cel wycieczki: Gdansk Stare Miasto

Czas trwania wycieczki: 2 -4 godziny

Gdańsk to przepiękne miasto o ponad tysiącletniej historii, ze wspaniałą Starówką, na której znajdziemy pozostałości najstarszego grodu i wspaniałe budowle wzniesione przez Krzyżaków – Żuraw, Wielki i Mały Młyn. Zobaczymy także przepiękną siedzibę królów polskich w Zielonej Bramie, Wyspę Spichrzów na której gromadzono gdańskie bogactwa, bardzo oryginalny plac Starego Miasta z górującym nad nim dumnym Neptunem, starannie zdobione, pełne uroku i tajemnic kamienice gdańskich mieszczan, przespacerujemy się ulicą Długą aż do Katowni, gdzie dość surowo obchodzono się kiedyś z przestępcami, a potem obejrzymy monumentalną Bazylikę Mariacką z jej wspaniałym zegarem astronomicznym i innymi dziełami sztuki. Wycieczkę po Starym Mieście możemy zakończyć wejściem na wieżę Bazyliki ( 402 stopnie schodów) skąd roztacza się niesamowita panorama Gdańska.
Po zwiedzeniu Starego Miasta warto zobaczyć jak w pracowniach jubilerskich przetwarza się bursztyn, a na koniec napić się kawy w jednej z uroczych kawiarenek

Cel wycieczki: Stare Miasto i Westerplatte

Czas trwania wycieczki: 6 godzin

Po zwiedzeniu Starego Miasta warto poświęcić chwilę naszej najnowszej historii i wybrać się statkiem na wycieczkę na Półwysep Westerplatte – symbol polskiego bohaterstwa w czasie II wojny światowej.
Zapraszam również do Katedry Oliwskiej na niesamowity koncert organowy na jednym z najlepszych instrumentów Europy.

Cel wycieczki: Gdansk Sopot Gdynia

Czas trwania wycieczki: Cały dzień

Gdynia – najmłodsza i najbardziej nowoczesna część Trójmiasta, chluba niepodległej Polski międzywojennej i jej pierwszy morski port. Warto zwiedzić port jachtowy, wdrapać się na Kamienną Górę i popatrzeć na najelegantsze i najdroższe wille w Polsce, w większości z widokiem na morze i Półwysep Helski, a potem przejść się bulwarem nadmorskim podziwiając daleką panoramę Gdańska i Helu, odwiedzić Gdyńskie Oceanarium ( jedyne w Polsce okazy piranii i rekinów) a także wejść na pierwszy polski żaglowiec „ Dar Pomorza” i słynny okręt wojenny „Błyskawica”. Na wieczór polecam spektakl w gdyńskim Teatrze Muzycznym – najlepszym teatrze musicalowym w Polsce.
Leżący obok Gdańska Sopot to miasto o zupełnie innym charakterze. Przepiękny stary kurort z cichym uliczkami, przepięknymi zabytkowymi willami, pełen zieleni i zacisznych zakamarków jest świetnym miejscem na odpoczynek wakacyjny, weekendowy czy choćby jednodniowy oddech po zwiedzaniu Gdańska.
Sopot zaprasza na spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie, odpoczynek na szerokich ,białych, piaszczystych plażach, kąpiel w słonej wodzie Bałtyku, spacer nowym eleganckim deptakiem wzdłuż wydm, na pyszne rybne dania w lokalnych restauracjach, koncert w unikalnej Operze Leśnej, a wieczorem na taneczne szaleństwo w jednym z wielu nocnych lokali. Sopot to jedyne miasto w Polsce które żyje 24 godziny na dobę przez cały rok.
Warto poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miasta.

Cel wycieczki: Malbork

Czas trwania wycieczki: Cały dzień

Malbork to jeden z najwspanialszych gotyckich zamków w Europie, prawdziwa twierdza zbudowana przez Krzyżaków ponad 700 lat temu i nigdy nie zdobyta.. Imponująca wielkość budowli, przepiękne komnaty, korytarze i krużganki w połączeniu z fascynującą historią Zakonu Krzyżackiego czynią to miejsce unikalnym i naprawdę wartym odwiedzenia. W murach zamku można rzeczywiście poczuć atmosferę średniowiecza i choć na chwilę przenieść się czasie do okresu panowania rycerzy w białych płaszczach.

Cel wycieczki: Muzeum Stutthof

Czas trwania wycieczki: Cały dzień

Muzeum Stutthof to miejsce szczególne. Miejsce cierpień i śmierci wielu tysięcy ludzi, Polaków i obywateli wielu innych narodowości. Musimy zachować pamięć o nich i o tych wydarzeniach dla kolejnych pokoleń. Dlatego warto poznać dokładniej ten fragment naszej historii i miejsce tragicznych wydarzeń wojennych1939-1945 i chwilą ciszy uczcić pamięć ofiar.

Wizyta w muzeum to silne i poruszające emocje dlatego nie zalecam odwiedzania muzeum z dziećmi w wieku poniżej 14- tu lat.