O MnieENG

Mam na imię Joanna i od 2003 roku pracuję jako pilot wycieczek po Polsce i świecie a od 2007 jako przewodnik po Trójmieście.

Podróże to moja pasja ale drugą pasją stało się pokazywanie turystom mojego rodzinnego miasta Gdańska – jestem w nim zakochana i staram się zarazić tą fascynacją wszystkich zwiedzających.

Każda grupa turystów to naprawdę wyzwanie dla przewodnika – uwielbiam pracować i z dziećmi i z młodzieżą i z dorosłymi i świetnie radzę sobie z przekazem na odpowiednim poziomie dla danego wieku. Szczególnym wyzwaniem są cudzoziemcy ale udaje mi się opowiedzieć Polsce i Gdańsku w sposób naprawdę ciekawy osobom będącym u nas po raz pierwszy i krótko. Wielu z nich wraca do Polski na dłuższe wakacje.

Jestem osobą odpowiedzialną, bardzo dobrze zorganizowaną, energiczną przedsiębiorczą, pomysłową i otwartą na pomysły innych, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Praca jako przewodnik jest dla mnie fanatycznym wakacyjnym doświadczeniem bo kocham spotykać nowych ludzi i robić nowe i ciekawe rzeczy.

Mówię po angielsku, hiszpańsku, włosku i rosyjsku.

Na co dzień zajmuję się biznesem prowadząc mała prywatną firmę.
W wolnych chwilach podróżuję po świecie, gram na fortepianie, jeżdżę na rowerze, czytam dobre książki i oglądam klasykę światowego kina.
Jestem także fanem hiszpańskiego futbolu i łyżwiarstwa figurowego.

JOANNA ŁYCZKOWSKA -LESZCZYŃSKA